V neděli 3. prosince od 18:00 hodin nastoupili naši mladší dorostenci do svého prvního zápasu Zimní ligy 2023/24, kterou pořádá ve svém areálu klub Čechie Uhříněves. Soupeřem nám byl tým ČAFC Praha, se kterým jsme se doposud fotbalově nestřetli, a proto bylo hlavním cílem navázat na herně podařená utkání z druhé poloviny podzimní části sezóny, a i na takto náročném terénu se prezentovat kombinační hrou. Tento plán se nám začal velmi záhy plnit. Po hezké kombinaci už v 8.minutě zápasu rozvlnil síť soupeřovy brány Nikolas Kadlec – 1:0. Nedlouho po něm, v 10. minutě probíhajícího zápasu, vyslal Tonda Skaloš pasem po levém křídle do samostatného úniku Olivera Kukolíka, který zblízka překonal brankáře soupeře podruhé a zvýšil na 2:0. Tím určil průběžný výsledek prvního poločasu, neboť my jsme do žádné brankové příležitosti soupeře nepustili, a naopak sami jsme si ve dvou velmi dobrých šancích nepočínali úspěšně.

Druhý poločas jsme však nezačali dobře, chvilková nesoustředěnost nás stála zhruba 6 minut soustavného tlaku soupeře. Z něj jsme se však vymanili tím nejlepším možným způsobem, když skvěle hrající Denis Fišer vyslal v 51. minutě ze středu hrací plochy kolmou přihrávku do běhu Oliveru Kukolíkovi. Tomu již rychlostně nestačil žádný z obránců soupeře a při pokusu o fotbalové řešení byl v jasné brankové příležitosti brankářem faulován. Rozhodčí nezaváhal a nařídil pokutový kop. K tomu se postavil kapitán našeho mužstva Denis Fišer a nechytatelnou střelou pod horní břevno nedal brankáři žádnou šanci – 3:0. Za dalších 8 minut skórujeme počtvrté, tentokrát po nádherné kombinační akci z levé strany posílá přízemní centr do předbrankového prostoru Nikolas Kadlec a Denis Fišer uklízí míč tam, kde ho vidíme nejradši – 4:0. Uplynulo dalších 7 minut, když u pravé postranní čáry došlo k nešetrnému faulu na Olivera Kukolíka. Následně rozehraný centr zastavil několik metrů před hranicí pokutového území hráč soupeře rukou a Říčany dostaly možnost zahrání přímého volného kopu z velmi výhodné pozice. Míč si opět postavil Denis Fišer a v daném okamžiku završil čistý hattrick, když nádhernou technickou střelou do levého horního rohu brány překonal vše, co mu stálo v cestě, včetně zdi soupeřových obránců a vzduchem plachtícího brankáře – 5:0! Jediný negativní okamžik nastává cca 3 minuty před koncem, kdy trochu laxní rozehrávkou dáváme soupeři možnost vstřelit čestný úspěch – 1:5. I tak máme z předvedené hry našich chlapců velkou radost a po zásluze odvážíme 3 body do Říčan.